Szkolenia i stypendia

 

Szkolenia i stypendia krajowe


Kurs ICD

Wszystkich zainteresowanych problematyką kardiowerterów – defibrylatorów serca serdecznie zapraszam na kurs ICD, który odbędzie się dnia 13.06.2007 r. w hotelu "Haffner" w Sopocie.

Więcej...

II edycja Szkolenia Adeptów Elektrofizjologii

Przygotowywana jest obecnie II edycja Szkolenia Adeptów Elektrofizjologii we współpracy z Sekcją Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w ramach Narodowego Programu Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego POLKARD na lata 2006-2008.

Więcej...


Program Wspierania Nauki w 2007 roku

Dział Współpracy z Zagranicą i Programów Międzynarodowych Fundacji na rzecz Nauki Polskiej zachęca do odwiedzin strony fundacji (http://www.fnp.org.pl/), na której znaleźć można między innymi Program Wspierania Nauki w 2007 roku. Warto zwrócić szczególną uwagę na stypendia i programy wspierające współpracę międzynarodową, w tym m. in. grant wspomagający dla laureatów programu stypendialnego dla młodych doktorów po powrocie do kraju.

Więcej...


Uchwała Zarządu Sekcji Rytmu Serca PTK w sprawie przyznawania i rozliczania delegacji na wyjazdy zagraniczne

Przedstawiamy uchwałę Zarządu Sekcji Rytmu Serca PTK w sprawie przyznawania i rozliczania delegacji na wyjazdy zagraniczne celem czynnego uczestnictwa w kongresach międzynarodowych ujętych na liście Sekcji Rytmu Serca PTK (projekt).

Pełny tekst uchwały - plik MS Word (DOC), rozmiar 24 Kb.


Szkolenia i stypendia zagraniczne


Cardiovascular epidemiology and epidemiological modelling

Konferencja o tym tytule odbędzie się w dn. 25/06/2007 - 20/08/2007 w Dublinie. Konferencja jest finansowana przez Komisję Europejską, co pozwala dofinansować uczestnictwo, aż 95 naukowców bez doktoratu (oplata konferencyjna, koszty zakwaterowania i pobytu, przejazd).

Więcej na http://cordis.europa.eu/mc-opportunities/. Należy wpisać "MSCF-CT-2006-046134" do wyszukiwarki.


Konkursy na stypendia indywidualne w 7 programie ramowym

Do 14 sierpnia doświadczeni naukowcy (min. doktorat) maja czas na napisanie i złożenie wniosku do Komisji Europejskiej celem uzyskania finansowania prac badawczych w dowolnym ośrodku na terenie UE i poza nią.

Szczegóły na stronie http://cordis.europa.eu/fp7/dc/index.cfm, w części FIND A CALL - PEOPLE - EIF lub/i OIF.


Grupa Ośmiu - Europejskie stypendia

Grupa Ośmiu (Go8), to wiodące uniwersytety w Australii, które ufundowały jednosemestralne stypendia dla młodych naukowców z Europy. W 2007 roku 2 stypendia zostały przeznaczone dla młodych naukowców - obywateli polskich, stale zamieszkałych w Polsce. Więcej informacji - czytaj tu.


The European Heart Rhythm Association (EHRA) Review & Preparatory Courses

Od 2006 r. EHRA prowadzi szkolenia w zakresie Cardiac Pacing and ICDs Invasive Cardiac Electrophysiology przygotowujące do egzaminów EHRA. Lista szkoleń i sposób ubiegania się o uczestnictwo znajduje się na stronie EHRA. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.escardio.org/bodies/associations/EHRA/education/.


The European Society of Cardiology

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.escardio.org/initiatives/ESC-Grants/.


The Heart Rhythm Society (HRS)

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.hrsonline.org/professional_education/meetings_courses/default.asp.


The International Society for Holter and Noninvasive Electrocardiology (ISHNE)

Corocznie od 2004 r. ISHNE funduje dwutygodniowe stypendium dla dwóch osób w the Electrophysiology Unit szpitala im. Henry Forda w Detroit. Jak dotychczas stypendia takie uzyskały dwie osoby z Polski - w 2004 r. dr Michał Chudzik (Łódź), a w 2006 r. dr Marcin Rosiak (Łódź). Sposób ubiegania się o stypendium oraz relacje z pobytów w Detroit znajdują się na stronach ISHNE: http://www.ishne.org/english/fellowship_eng.htm.


AFib Alliance

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.atrialfibrillation.com/events/calendar.jhtml?type=trainingview.


Archiwum

Szukasz starszych informacji o stypendiach i szkoleniach? Zajrzyj do naszego archiwum.

© od 2006 dla Sekcji Rytmu Serca PTK

Kontakt

Projekt, redakcja i hosting:

Poznaj 2KMM.